FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Morali martesor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Morali martesor Empty
MesazhTitulli: Morali martesor   Morali martesor EmptySat 11 Mar 2023, 02:38

"Kelmendaset janë shumë të përmbajtura dhe në mesin e tyre nuk ka tradhëti martesore. Kësaj me siguri i ka kontribuar ashpërsia dhe diciplina familjare dhe fisnore, sepse atë që e then rregullin në atë drejtim, e pret dënimi. Meshkujt dënoheshin me 50 të rrahura, kurse gratë me 30 thupra. Mëkatnorët, publikisht i ka rrahur në shesh romja. Më vonë për dënime të tilla nuk pasur shkase, prandaj ato edhe nuk përmenden"

Morali martesor Poiuytrewq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Morali martesor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Urtësi :: Etikë-
Kërce tek: