FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kreshnikët

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Hyllin Zëusi

Hyllin Zëusi


Male Numri i postimeve : 24
Join date : 03/07/2014
Age : 50
Location : Vindenis

Kreshnikët Empty
MesazhTitulli: Kreshnikët   Kreshnikët EmptySat 05 Jul 2014, 13:05

Muji dhe Zanat!Fuqia e Mujit! .... shqiptari dhe hyjnite...bote tjeter...bote gati e vdekur...

3 gjera i dhane te zgjedhe...njeriu vertet mund te zgjedhe vetem mes 3 gjerash...keshtu na ndeshkuan hyjnite...askush qe nis nga zero,nuk mund te kerkoje 3 gjera,mund te kerkoje vetem nje....une,ti,ai...

Fuqine,lekun,dijen...
A don force, Mujo, me qindrue?
A don gja, Mujo, a don mall?
A don,dije, Mujo a don gjuhe?

E cfare mund te zgjidhte populli yne,ne ato caste historike,kur barbaria sllave,po mesynte ...Fuqia barbare po na kercenonte...

A mund te zgjidhte lekun,valle? Per cfare i duhej leku...mos valle me lekun do frenonte fuqine....aspak leku e terheq fuqine,si magnet...nuk mund te ndalohet fuqia natyrore me leke...
Populli yne e dinte....

A mund te zgjidhte dijen valle ? Per cfare i duhej dija...mos valle me dijen do frenonte
fuqine...aspak, dija e terheq fuqine,si magnet...nuk mund te ndalohet fuqia natyrore me dije...
Populli yne e dinte...

Fuqia...vetem fuqia eshte ne gjendje ta ndaloje fuqine...nje i fuqishem mposhtet vetem nga nje me i fuqishem...Fuqia trembet perballe Fuqise me te madhe...
Populli yne e dinte kete..prandaj Muji nuk mund te zgjidhte asgje tjeter pervec Fuqise...

Po sot? sot cfare di populli yne? cfare do zgjidhte populli yne sot?
Jam i sigurte qe do zgjidhte o Lekun o Dijen...askush sot nuk do zgjidhte Fuqine....Kjo eshte fatkeqesia e shqiptarit te sotem...prandaj eshte ne rrugen per ne humnere...po plebeizohet...

Sot ashtu si dje,bisha gjakatare sllavo-greke po meshon drejt shqiptareve...Sot cfare duhet te zgjedhim ne,qe te jemi ne gjendje ta mposhtim bishen ?
Fuqine ,ashtu si Muji...Duhet ta thithim Fuqine nga kjo toke,ashtu si Anteu,duhet te grumbullojme aq shume fuqi, qe kesaj bishe qe kercet dhembet para nesh,ti japim nje grusht aq te fuqishem,sa t'ja shkermoqim dhembet ,ta perplasim ne toke e ti tregojme se kush eshte i Fuqishmi, kush eshte Padroni,kush eshte Fisniku....

Po njesoj vjen nje bishe tjeter po ne formen e nje njeriu.... i llakosur,i parfumosur,i lyer,i kremosur,vetullshkulur,parelli,i rafinuar,i femeruar,i zemeruar,i stresuar,i zvetenuar,i degjeneruar,i cnatyrizuar....
-He, bukurosh ckemi?
-Dua shpirtin tend,dua te te bej si vetja,une dua qe ti te jesh si une,neser,pasneser...
-Ik ore mbushu...
-Ua kujt i flet ashtu ti ,kush je ti qe me flet ashtu?
-Cfare do ti pederast,ti shkurre kopshti,ti burre kur-ve ?

Une jam une....Kush je ti,qe hyn ne shtepine time e paturpesisht do...Ti nuk mund te duash qe une...Ti kurren e kurres sa te jem une gjalle,nuk mund te duash qe une...Ti i huaj, race e degjeneruar, mund te kerkosh me perulje qe une,apo te ofrosh me perulje qe une...Po ti nuk mund te duash qe une...Une nuk jam Skllav....
Vetem cka dashuroj une mund te doje qe une...Sepse une jam Une...Une jam Race Shqiptari...Une kam tager Fisnikerine,nga Baba Tomorri...Shporru tutje plebe i degjeneruar....

http://hyllin.blogspot.com/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Pleurat
MODERATOR
Pleurat


Male Numri i postimeve : 15
Join date : 18/03/2013
Age : 37
Location : Gjilan

Kreshnikët Empty
MesazhTitulli: Re: Kreshnikët   Kreshnikët EmptyMon 07 Jul 2014, 20:47

Muji duhet te jete nje nder shtyllat e fese shqiptare, pasi meoj se ka qen edhe ni lloj profeti per shqiptaret, me sakt nje hero i paperseritshem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kreshnikët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Krijimtaria gojore-
Kërce tek: