FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fyti i keq

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Fyti i keq Empty
MesazhTitulli: Fyti i keq   Fyti i keq EmptyTue 14 Feb 2023, 21:33

Difteriti; sëmundje ngjitëse e grykës, që godit sidomos fëmijët nga 2 gjer më 6 vjeç, dhe shfaqet me disa si leskra të bardha që veshin mukozën e grykës.

pezmatimi i grykës, i mukozës së fytit e të hundës; fyt i keq, grykët e bardha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fyti i keq
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Mjekësia besëlashtë-
Kërce tek: