FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Blerim Latifi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hylltar
MODERATOR
Hylltar


Male Numri i postimeve : 133
Join date : 23/04/2013
Age : 42
Location : Në Fushat e Elysesë

Blerim Latifi  Empty
MesazhTitulli: Blerim Latifi    Blerim Latifi  EmptyFri 18 Mar 2022, 15:30

- Mëkati i krenarisë për Ukrainën
- Përkrahja për LGBT
- Antifa
- Globalist
- Integrime euroatlantike
- Akuzon të tjerët si konspirativistë, prorusë, anisemitë etj
- Libertard (retorikë liberale)
- Kundër protestave popullore


Edituar për herë të fundit nga Hylltar në Fri 18 Mar 2022, 15:33, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hylltar
MODERATOR
Hylltar


Male Numri i postimeve : 133
Join date : 23/04/2013
Age : 42
Location : Në Fushat e Elysesë

Blerim Latifi  Empty
MesazhTitulli: Re: Blerim Latifi    Blerim Latifi  EmptyFri 18 Mar 2022, 15:31

Nga Blerim Latifi:

Qysh luajnë shërbimet inteligjente armiqësore me ne, sikur maca me miun. Në Shqipëri nxisin protesta me idenë që të nxitet ndonjë trazirë eventuale, si ato që i ka për zanat Shqipëria, m'u në këto momente të krizës së madhe europiane që ka kriju lufta në Ukrainë. Këndej ta lëshojnë një sondazh qysh shumica e kosovarëve duan të ikin nga Kosova se "nuk ka jetë këtu" dhe "nuk ia vlenë as të mendohet për të ardhmen e këtij shteti". Qëllimi, andej dhe këndej, i njëjtë: krijimi i klimës së mosbesimit dhe depresionit kolektiv, si mekanizëm psiko-politik i defaktorizimit të brendshëm të shqiptarëve.
U duhet ky defaktorizim fqinjëve tanë armiqësor pikërisht në këto momente kur shqiptarët janë rreshtuar me botën demokratike kundër agresionit rus në Ukrainë. U duhet që të dukemi për faqe të zezë edhe në këto momente kur duhet të ndihemi krenarë për pozicionin që po e mbajmë në këtë trazirë të madhe që ka përfshi Europën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hylltar
MODERATOR
Hylltar


Male Numri i postimeve : 133
Join date : 23/04/2013
Age : 42
Location : Në Fushat e Elysesë

Blerim Latifi  Empty
MesazhTitulli: Re: Blerim Latifi    Blerim Latifi  EmptyFri 18 Mar 2022, 15:33

Mbështetja e tij për homoseksualët:

Në vitin 1479 Perandoria Osmane dhe Republika e Venedikut lidhin paqe me njëra tjetrën. Pjesë e kësaj paqeje ishte edhe dorëzimi i Kështjellës së Shkodrës në duart e osmanëve. Atë vit Sulltan Mehmeti II dërgoi një letër ne Venecia, përmes të cilës i kërkonte Dogjit të Republikës së Shën Markut t’i dërgonte në Stamboll piktorin më të mirë që kishte në dispozicion. Nuk vonoi dhe para dyerve të Portës së Lartë u shfaq piktori italian Gentile Bellini. Pesë vitet në vazhdim ai do t’i kalonte në Stamboll. Portreti i Sulltan Mehmetit II, që ekziston ende sot, është vepër e tij. Por kjo nuk ishte e gjitha. Sulltani e ngarkoi Bellinin me detyrën që t’i pikturonte të gjitha muret e dhomave personale të pallatit të tij me afreske erotike, përfshirë ato me tematikë homoseksuale. Dëshmitë e biznatinëve, që kishin rënë të gjallë në duart e Sulltanit pas pushtimit osman të Konstandinopojës me 1453, dëshmi që flisnin për orgji homoseksuale të Sulltan Mehmetit II me djem të rinj, tani po konfirmoheshin edhe nga vetë Bellini.
Sot emrin e Sulltan Mehmetit II e mbanë xhamia më e madhe në Prishtinë. Ata që sot thërrasin në emër të fesë kundër homoseksualëve, po të ishin parimorë, do të kërkonin që edhe kësaj xhamie t’i hiqej emri i sulltanit homoseksual. Por ja që nuk janë. Përkundrazi, e glorifikojnë Sulltan Mehmetin II dhe ëndërrojnë për kohët kur ai dhe pasardhësit e tij bënin ligjin në këtë nënqiell. Madje një vit më parë edhe donin që hamamin e ndërtuar nga Sulltan Mehmeti II në Prishtinë ta kthenin në muze të tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Blerim Latifi  Empty
MesazhTitulli: Re: Blerim Latifi    Blerim Latifi  Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Blerim Latifi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Krye :: Anathema-
Kërce tek: