FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Urime nëntë-vjetori i themelimit të Bashkësisë Besëlashtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 797
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Urime nëntë-vjetori i themelimit të Bashkësisë Besëlashtë Empty
MesazhTitulli: Urime nëntë-vjetori i themelimit të Bashkësisë Besëlashtë   Urime nëntë-vjetori i themelimit të Bashkësisë Besëlashtë EmptyThu 17 Mar 2022, 17:11

Meqenëse si ditë e themelimit të bashkësisë merret dita kur kemi hapur Forumin Besëlashtë Shqiptar, atëherë sot është nëntëvjetori i themelimit të bashkësisë sonë.

Bashkësia jonë ka nëntë vite që mban kremtet e lashta majë malesh, kujtoi data të rëndësishme historike, krijoi një kohezion të fortë shoqëror mes besimtarëve, i ofroi rinisë arsye për t'u krenuar, formuloi qartë besimet e veta, forcoi lidhjen perëndi-popull (koncept i cili qëndron në rrënjën e fjalës religio), i ofroi popullit shqiptar verzionin shqiptar të çdo ideje fetare e mistike.
Urojmë që ky përvjetor t'u gjej mirë të gjithë ju, dhe familjet tuaja. Urojmë që këtë vit të ketë ringjallje të jetës pas propagandës helmuese të plandemisë. Mos bini pre e propagandës, ushtrojeni të drejtën tuaj për të adhuruar zotat e lashtë, për të mbajtur kremtet, për të ruajtur identitetin.

Urime të gjithëve, për shumë mot gëzuar!

Urime nëntë-vjetori i themelimit të Bashkësisë Besëlashtë Kremta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Urime nëntë-vjetori i themelimit të Bashkësisë Besëlashtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komunikatat e Bashkësisë Besëlashtë
» Statuti i Bashkësisë Besëlashtë
» Fjalimi i Xh. Devës në përvjetorin e themelimit të BKI
» Urime ditëlindjen Dedro!
» Urime ditëlindjen ermal45

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Krye :: Shoqnia jonë-
Kërce tek: