FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Recept i pijeve alkoolike në vargje?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Recept i pijeve alkoolike në vargje? Empty
MesazhTitulli: Recept i pijeve alkoolike në vargje?   Recept i pijeve alkoolike në vargje? EmptyWed 13 Jan 2021, 17:34

Kam lexuar diku qe iliret i thoshin receptet e birrave ose veres ne vargje ashtu qe ti mbanin mend me lehte, p.sh. diçka si kjo:

pjergullat me rrush te kuq
do t'i shkundim do t'i vjelim
dhe i fusim neper vozga
edhe kembet i pervjelim
pa e shtrydhim pa e shkelim
dhe e leme qe te thartoje
pas tri javesh do ta mjelim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Recept i pijeve alkoolike në vargje?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Gatimi besëlashtë-
Kërce tek: