FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Statusat e mi (Majlinda)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:03

E pashë të udhës të ndajë me ju statusat e mi në fb, të cilët shprehin mendimet e mia origjinale, pa ndikimin e askujt.

Dialogu mes muslimanit dhe Agronit:

MUSLIMANI: Pse ju jeni islamofoba, racista, ksenofoba, o ju t'mallkum?!
AGRONI: Më thuaj një rast ku u treguam racistë?
MUSLIMANI: Po ju thoni se feja islame është e magjupëve?
AGRONI: Edhe çka ka të keqe këtu, ne themi të vërtetën, sepse ashtu është, feja islame është për magjupë, i ke parë popujt muslimanë 95% janë të zinj, ose ezmerë, për shembull arabët, turqit, iranianët, pakistanezët, nigerianët, bangladeshët, malajzianët, të gjithë janë të zinj.
MUSLIMANI: E çka kanë të keqe magupët, pse po i deiskriminoni, a e din që gjynah?
AGRONI: E ti çka ke që i mbron, a mos je sikur ata e e ke frikë mos të diskriminojnë edhe ty, ti kështu nuk dukesh aspak i zi.
MUSLIMANI: A pe sheh bre sa racista jeni ju, edhe neve muslimanëve shqiptarë na thoni magjupë...
AGRONI: Çfarë shqiptarë muslimanë? Ku ka shqiptarë muslimanë? Ti ose je shqiptar ose je muslimanë, plus po e vë emrin musliman para shqiptar!!!
MUSLIMANI: Qysh mundesh me thanë se nuk jemi shqiptarë, sipas teje Adem Jashari nuk paska qenë shqiptar as Isa Boletini, as Hasan Prishtina, as Azem Galica...
AGRONI: Hej debill nuk isha duke fol për Adem Jasharin por për ty,
MUSLIMANI: eeeeee...
AGRONI: ti e ke ndryshu komplet historinë, po shkel mbi gjakun e shqiptarëve që i ka vra Perandoria Osmane, po e shan herojn Skenderbeun e po e mburr Sultanin,
MUSLIMANI: eeeeee...
AGRONI: Historia jote është historia e popullit turk
MUSLIMANI eeeeee...
AGRONI: Adem Jashari e vëllai i tij Hamza, Turqinë e kanë konsideruar pushtuese, kurse ti thua na ka çliruar
MUSLIMANI: eeeee...
AGRONI: Isa Boletini ka luftu kundër turqve, kurse ti sërish i mbron, ti je kundër Isa Boletinit
MUSLIMANI: eeeee...
AGRONI: Hasan Prishtina ka luftuar kundër turqve, edhe babai i Azem Galicës është vra në luftë kundër turqve, kurse vetë Azemi, sa ka mundur ka bërë thirrje kundër pjesëmarrjes në luftën e Çanakkalesë
MUSLIMANI: o islamofob, a p'e sheh bre çfarë qafirash jeni ju, o islamofoba, ju jeni kundër shqiptarëve, a e din që mos me kanë Turqia na ishim sllavizue, se edhe Skenderbeu e ka pas nanën shkinë...
AGRONI: Sipas kujt e ka pas nënë serbe? Sipas gënjeshtrave turke që i merrni prej Stambollit i sillni këtu? Pse na sillni skrap në trojet tona?
MUSLIMANI: eeeeee...
AGRONI: Ata sulltanët tu që ti i lëvdon, brez pas brezi i kanë pasur nënat greke e serbe, madje sigurtë, kurse për kjo për Skenderbeun është një propagandë e qëllimtë, tani si është e mundur që e don turkun e përzier me serbe e greke, por nuk e do shqiptarin e pastër?
MUSLIMANI: eeeee...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:05

Sa osht Serrbia e forte, turku ik bothen n'Anadoll, shqiptari ha dajak
Kur shqiptari e shporr Serbine me gjak te derdhur, turku vjen e gjen token te gatshme, sillet si car.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:05

Nuk kam mllef kunder muslimanve por kunder poturicave
A e dini se kush jan poturicat? Poturicat jan serbe qe kan kaluar ne fene islame, dhe pastaj kan filluar te flasin shqip, dhe tani keta nuk e rrujn fare per identitet shqiptar, por vetem per fe, meqense keta niher e kan humb kombin, nuk ju intereson ma kombi por feja. Keta poturica jan ne krye te Bashkesise islame, dhe u prijne proceseve islamizuese dhe terroriste ne trojet shqiptare, Keta poturica ose arnautashe e vejen fene para kombit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:05

Skenderbeu nuk mund te miqesoje kurre keta dy kombe sepse Skenderbeu u kishte hy fshatrave serbe me zjarr e hekur duke vra edhe fshataret e thjeshte serbe nga urrejtja. Po flas me dokumente nese i do mund t'i sjell.
Nuk mund ta marresh si figure te miqesimit te kombeve dikend qe ban masakra mbi popullin tjeter, ne kete rast sikur Skenderbeu qe bente masakra mbi serbet e u digjte fshatrat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:06

Eshte e vertete se nuk kishte pun fejet ne luftat e Skenderbeut. Ai ishte kombetar.
Por kishte punë feje në luftat e turkut. Turku po luftonte me Qur-an. Sulltani ishte siç e konsideronin ata perfaqesuesi i Allahut ne toke, lufta kunder shqiptareve ishte xhihad, shqiptareve u merrej xhizja sipas quranit, haraçi ne gjak sipas quranit, u merrej toka ne emer te Allahut, vriteshin masakroheshin denoheshin me vdekje e internim ne emer te Allahut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:07

I/e nderuar
nuk ka rendesi sa je i moderuar e paqesor
per sa kohe qe mban veten për musliman, prej teje kerkohet me radhe te falesh, te agjerosh, te shkosh haxhi, te shkosh ne xhami te premteve, pastaj te shkosh ne xhami çdo ditë, dhe ne fund te shkosh ne lufte te vritesh per Allahun.
Ne momentin qe thua nuk jam musliman, keto gjera nuk kerkohen nga ti. Keto obligime jane per muslimanet e jo per ty. Heq dore nga nje fe qe te skllaveron e te ben rober te interesave arabe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:07

Nënë e babë, ju lutem mos më impononi besim të huaj.
Më ushqeni me shqiptari, më mësoni Besëlashtën që ta trashëgoj ndër breza!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:09

O ju turkofila a e dini çfar niveli i ult jeni, se njeri qe nuk e do popullin e vet nuk ka qysh me e dasht popullin e huaj turk, e erdogani e din mir kete pune prandaj veq ju perdor si vegla, dhe ne fund gjithmon shpijunat i ka vra vetë armiku pushtuesi pasi nuk i duhen ma!!!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:10

Çka kam kundër musllimcave?
Musllimcat veprojnë në turma anarkike pa udhëheqje, pa drejtësi, pa rregull, urrejnë kombin iliro-shqiptar, urrejnë mënyrën tonë pagane të jetesës, urrejnë verën e rakinë, urrejnë flokët e bukura të femrës, urrejnë Skenderbeun, urrejnë çdo shqiptar që ka luftuar kundër turqve, thërrasin në asimilim dhe në harresë të kombit.
Pra paska mjaft arsye dhe ato shumë arsye të forta, andaj lexojeni postimin tim dhe mos pyesni kot, "çka ke problem me kara-islamizmin?"!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:10

"Kosova pi 20 litra birrë për kokë banori në vit..."
Atëherë ku qenkan muslimanët në Kosovë, kur secili banor pi nga 20 litra birrë në vit?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) EmptyMon 11 Sep 2017, 22:11

Te premten hoxha bertitke me altoparlant "Allahu e ka lan me marr taheret me uj e me dor te shmajt"
e nime ju musllimcat kur delni prej atyhit qe thirrni tri her gufrraanek, a provoni niher me i marr erë dores shmajt mos rastesisht i vjen era mut,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Statusat e mi (Majlinda) Empty
MesazhTitulli: Re: Statusat e mi (Majlinda)   Statusat e mi (Majlinda) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Statusat e mi (Majlinda)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Urime ditëlindja Majlinda Nikçi!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Krye :: Shoqnia jonë-
Kërce tek: