FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 665
Join date : 17/03/2013

Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend Empty
MesazhTitulli: Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend   Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend EmptySun 31 Mar 2013, 23:53

Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend Top_1010
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 665
Join date : 17/03/2013

Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend Empty
MesazhTitulli: Re: Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend   Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend EmptyTue 17 Mar 2015, 01:46

Nëse janë të vërteta ato që thuheshin tek një institut zviceran se shqiptarët janë 500.000 duke numëruar edhe ata që nuk kanë nënshtetësi as leje qëndrimi, atëherë shqiptarët janë popullata e tretë në vend menjëherë pas gjermanëve dhe francezëve, por para italianëve dhe retoromanëve.

Shqiptarët e Zvicrës duhet të grumbullohen në Graubünden sepse aty kanë perspektivë më të mirë në plan afatgjatë.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Rhaetia-
Kërce tek: