FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Monica Belluçi është shqiptare, ja historia e familjes së saj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 665
Join date : 17/03/2013

Monica Belluçi është shqiptare, ja historia e familjes së saj Empty
MesazhTitulli: Monica Belluçi është shqiptare, ja historia e familjes së saj   Monica Belluçi është shqiptare, ja historia e familjes së saj EmptyThu 17 Mar 2016, 01:20Monica Belluçi është shqiptare, ja historia e familjes së saj Post-of-admiration-of-monica-bellucci-artnaz-com-1

Shumë meshkuj e kanë dëshiruar për bukurinë e saj, femrat kanë xhelozuar pse nuk janë si ajo… Por ne shqiptarët nuk e kemi ditur që origjina e saj është shqiptare. Bëhet fjalë për modelen dhe aktorën italiane Monica Belluçi.

I ftuar në Top Show, pronari i cirkut Belluçi në Tiranë, Attilio është shprehur se me Monicën ka lidhje gjaku pasi janë kushërinj dhe se origjina e tyre është shqiptare.

Monica Belluçi është shqiptare, ja historia e familjes së saj Monica_Bellucci_Dolce_and_Gabbana

“Bëhet fjalë pak a shumë në kohën e Skënderbeut ku disa familje arbëreshe emigruan në Itali dhe prej aty e kemi origjinën ne. Edhe pse në fillim mbiemri ynë ishte Belushi, njëjtë si aktorët amerikanë Jim dhe John Belushi, me kalimin e kohës sh-ja u zëvendësua me ç-në dhe ne kemi mbiemrin që ju na njihni sot” ka thënë Attilio.

Tashmë i takon Monicës që të fus në agjendën e saj një vizitë në Shqipëri për të prekur nga afër rrënjët e të parëve të saj dhe shqiptarët të kenë një motiv më shumë për ta pëlqyer dhe përshëndetur atë.

http://www.tiranaobserver.al/monica-belluci-eshte-me-origjine-shqiptare-ja-historia-e-familjes-se-saj/

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Monica Belluçi është shqiptare, ja historia e familjes së saj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Italia-
Kërce tek: