FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deputete shqiptare në Kuvendin e Kroacisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 672
Join date : 17/03/2013

Deputete shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Empty
MesazhTitulli: Deputete shqiptare në Kuvendin e Kroacisë   Deputete shqiptare në Kuvendin e Kroacisë EmptyMon 09 Nov 2015, 19:00

Deputete shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina-11_zpsf0qqk4ua

Sipas rrjedhojave të deritanishme të zgjedhjeve në Kroaci, vendin në Kuvendin e këtij shteti e ka siguruar edhe një shqiptare.

Bëhet fjalë për Ermina Leka-Perlaska, e cila është me prejardhje nga Zymi i Hasit.

Leka-Perlaska ka fituar në një dallim prej tri votash më shumë sesa garuesi tjetër shqiptar, Idriz Sulejmani.

Partia konservatore, Unioni Demokratik Kroat (HDZ) dje ka fituar 63 ulëse nga 151 ulëse në Parlament, në zgjedhjet kuvendore të së dielës, kanë bërë me dije rezultatet preliminare.

Deputetja shqiptare në këtë shtet përfaqëson interesat e pakicave shqiptare, malazeze e sllavo-maqedone.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Deputete shqiptare në Kuvendin e Kroacisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Dalmacia-
Kërce tek: