FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Arbërishtja në rrezik zhdukjeje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 665
Join date : 17/03/2013

Arbërishtja në rrezik zhdukjeje Empty
MesazhTitulli: Arbërishtja në rrezik zhdukjeje   Arbërishtja në rrezik zhdukjeje EmptySat 30 Mar 2013, 01:04

Shqiptarët në Itali janë mbi një milionë, megjithatë dialekti arbëresh në Sicili është i rrezikuar nga zhdukja!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Arbërishtja në rrezik zhdukjeje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Italia-
Kërce tek: