FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 665
Join date : 17/03/2013

Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare Empty
MesazhTitulli: Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare   Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare EmptyFri 27 Feb 2015, 18:59

Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare

Një femër 60-vjeçare, në Wels të Austrisë të mërkurën ka lindur fëmijë binjakë. Ajo është një shqiptare nga Kosova, shkruajnë mediat austriake, ndërsa solli në jetë dy djem: Eldionin dhe Elmedinin.

Mediat austriake shkruajnë se ajo mbeti shtatzënë në mënyrë artificiale, me metodën IVF, në një klinikë të Turqisë.

Çifti shqiptar kishte një vajzë, por mbizotëronte dëshira për djalë. Ndaj, lumturia e tyre është e papërshkrueshme.

Zëdhënësja e spitalit në Austri thotë se shtatzënia në atë moshë është e rrezikshme, porse nëna shqiptare kaloi mirë, ndonëse kishte diabet dhe anemi.

“Nëna dhe fëmijët janë mirë”, thotë gjinekologu që është marrë me këtë rast.

http://www.rtklive.com/?id=14&r=22382

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Norik-
Kërce tek: