FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Nuri Seferi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 672
Join date : 17/03/2013

Nuri Seferi Empty
MesazhTitulli: Nuri Seferi   Nuri Seferi EmptyMon 01 Sep 2014, 23:50

Nuri Seferi ka lindur më 23 dhjetor 1976 në Gostivar (Maqedoni), ish-RSF të Jugosllavisë, është një boksier etnik shqiptar. Ai është kampion Europe në boks dhe jeton në Zvicër.

Nuri Seferi Nuri_Seferi

http://sq.wikipedia.org/wiki/Nuri_Seferi


_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 672
Join date : 17/03/2013

Nuri Seferi Empty
MesazhTitulli: Re: Nuri Seferi   Nuri Seferi EmptyMon 01 Sep 2014, 23:53

Seferi i kërkon mejdan kampionit Muamer Hukaj - Hukiq (Huck)

Nuri Seferi 10649903_10202427586361169_7028160182208321470_n

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, nuk heq dorë nga titulli i kampionit të botës, prandaj i ka bërë ftesë kampionit aktual Marco Huck ( Muamer Hukiqit) me prejardje nga Sanxhaku, që sa më parë të përballen në ring.

Seferi së pari ia ka uruar fitoren Hukcut, i cili të shtunën e mposhti Mirco Larghettin, e pastaj e ka ftuar t’i kryqëzojnë dorezat.

“Marco Huck, urime për fitoren e mbrëmshme kundër Larghettit. Ajo ka qenë një ndeshje e shkëlqyer nga ju të dy. Tani është koha të luftosh ndaj meje. Unë jam kampioni aktual i Evropës dhe Nr. 3 në botë. Të sfidoj tani edhe zyrtarisht përmes kësaj komunikate.

Unë e dua patjetër luftën për titullin e botës dhe jam i bindur se do e fitoj atë. 307.000 tifozë që i kam unë këtu në ‘Facebook’ janë gati për të parë në sallë luftën Huck vs. Seferi, andaj nuk ke se çfarë të presësh. Eja të luftojmë, ti me ke premtuar një ‘rematch’ dhe pasi që je njeri i fjalës duhet ta bësh këtë”, ka shkruar Seferi.

Marko Huk, përndryshe emri i vërtrtë i tij është Muamer Hukiq, I lindur në fshatin Uglla të Peshterit, në Sanxhak.

/Ismet Azizi/

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Nuri Seferi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Rhaetia-
Kërce tek: