FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 USHQYERJA ME GJI ZVOGËLON DEPRESIONIN PAS LINDJES

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 46
Join date : 28/07/2014
Age : 31
Location : Ohio USA

USHQYERJA ME GJI ZVOGËLON DEPRESIONIN PAS LINDJES Empty
MesazhTitulli: USHQYERJA ME GJI ZVOGËLON DEPRESIONIN PAS LINDJES   USHQYERJA ME GJI ZVOGËLON DEPRESIONIN PAS LINDJES EmptyWed 27 Aug 2014, 16:33

USHQYERJA ME GJI ZVOGËLON DEPRESIONIN PAS LINDJES

USHQYERJA ME GJI ZVOGËLON DEPRESIONIN PAS LINDJES USHQYERJA-ME-GJI-ZVOG%C3%8BLON-DEPRESIONIN-PAS-LINDJES

Londër – Qumështi i gjirit mund që për dyfish të zvogëlojë rrezikun e depresionit pas lindjes, njoftuan shkencëtarët britanikë pas hulumtimit, i cili përfshinte rreth 14,000 nënat e reja.
Për çdo dhjetë gra pas lindjes së fëmijës, është zhvilluar depresioni, por shkencëtarët kërkimor nga Kembrixhi kanë treguar se ky rrezik ulet me 50 për qind kur çdo nënë fillon të jepte gji.
“Ushqyerja me gji ka një efekt pozitiv, por për fat të keq nuk është ana tjetër e medaljes, si nënat që duan të ushqejnë me gji, dhe nuk munden, kanë rrezikun më të lartë për depresion “tha një nga udhëheqësit e hulumtimit Maria Jakobit, duke theksuar se atyre duhet t’i jepet një vëmendje e veçantë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
USHQYERJA ME GJI ZVOGËLON DEPRESIONIN PAS LINDJES
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Mjekësia besëlashtë-
Kërce tek: