FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Pjesëmarrja e shqiptarëve në luftën e Ukrainës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Cani

avatar

Numri i postimeve : 12
Join date : 08/07/2014

Pjesëmarrja e shqiptarëve në luftën e Ukrainës Empty
MesazhTitulli: Pjesëmarrja e shqiptarëve në luftën e Ukrainës   Pjesëmarrja e shqiptarëve në luftën e Ukrainës EmptyTue 05 Aug 2014, 13:13

Shqiptarët luftojnë në Donjeck kundër forcave proruse

Pjesëmarrja e shqiptarëve në luftën e Ukrainës Shqiptar%C3%ABt-luftojn%C3%AB-n%C3%AB-Donjeck-kund%C3%ABr-forcave-proruse

Disa shqiptarë janë duke luftuar kundër forcave proruse në qytetin ukrainas Donjeck, kanë lajmëruar shumë media ndërkombëtare duke u thirr në burime të shërbimeve sekrete. Sipas tyre, ushtarët shqiptarë, krah për krah me ushtarë ukrainas mbrojnë aeroportin në qytetin Donjeck.

Mediat kanë njoftuar për “shqiptarë që mbrojnë aeroportin e Donjeckut” nga forcat proruse, pa precizuar nëse bëhet fjalë për shqiptarë nga Shqipëria, Kosova apo Maqedonia, transmeton “Lajm”.

Ministri i mbrojtjes së forcave proruse në të ashtuquajturën “Republikë e Donjeckut” Igor Strellkov, ka komentuar informacionin për prezencën e shqiptarëve në aeroportin e Donjeckut, duke mos konfirmuar apo demantuar atë.

“Po, kam dëgjuar këtë informatë të shërbimeve sekrete, por nuk mundem ta konfirmoj atë”, ka deklaruar Strellkov.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pjesëmarrja e shqiptarëve në luftën e Ukrainës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Karpatia-
Kërce tek: