FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Shqiptari me 8 rekorde Guinness (FOTO-LAJM)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
nikolla

nikolla

Numri i postimeve : 21
Join date : 23/03/2013

Shqiptari me 8 rekorde Guinness (FOTO-LAJM) Empty
MesazhTitulli: Shqiptari me 8 rekorde Guinness (FOTO-LAJM)   Shqiptari me 8 rekorde Guinness (FOTO-LAJM) EmptyTue 29 Jul 2014, 13:44

Artisti Saimir Strati ka shënuar rekordin e tij të 8-të të Guinness-it. Në një ceremoni festive është certifikuar nga gjyqtarja e Guinness World Record, Lucia Sinigagliesi punimi më i fundit i artistit Strati me titull, “Largest Plastic straw drinking mosaic”, dedikuar mbrojtjes së tokës.

Mozaiku ka përmasat 7,3 m gjatësi dhe 4,2 m gjerësi, duke u përcaktuar si mozaiku më i madh i këtij lloji, i cili certifikohet për rekordin më të ri të Guinness-it.

Për realizimin e “Largest Plastic straw drinking mosaic”, artistit Strati iu deshën mbi 16 orë punë në ditë, për një afat kohor 20 ditor. Për mozaikun e vendosur në lulishten kryesore të qytetit, ai përdori rreth 150 mijë pipa plastike.

Shqiptari me 8 rekorde Guinness (FOTO-LAJM) Strati-1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiptari me 8 rekorde Guinness (FOTO-LAJM)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Tokat tona dhe kolonitë e afërme-
Kërce tek: