FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Marrëveshja kufitare - Mali i Zi, Kosovë, Shqipëri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Buzulk

Buzulk

Male Numri i postimeve : 44
Join date : 21/07/2014
Location : Jutbinë

Marrëveshja kufitare - Mali i Zi, Kosovë, Shqipëri Empty
MesazhTitulli: Marrëveshja kufitare - Mali i Zi, Kosovë, Shqipëri   Marrëveshja kufitare - Mali i Zi, Kosovë, Shqipëri EmptySat 26 Jul 2014, 12:10

Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi arrijnë marrëveshje për kufirin

Marrëveshja kufitare - Mali i Zi, Kosovë, Shqipëri Shqip%C3%ABria-Kosova-dhe-Mali-i-Zi-arrijn%C3%AB-marr%C3%ABveshje-p%C3%ABr-kufirin

Mali i Zi, Shqipëria dhe Kosova nënshkruajnë marrëveshje për pikat e kufirit trepalësh. Sipas një njoftimi të Ministrisë së Brendshme të Malit të Zi, përfaqësuesit e tri komisioneve shtetërore në Podgoricë të Malit të Zi kanë nënshkruar marrëveshjen për “pikën e takimit të kufirit shtetëror të tri shteteve, e cila është e shënuar me shenjën e kufirit trepalësh dhe për mirëmbajtjen e saj.

Sipas agjencisë Beta gjatë takimit është ranë dakord për zbatimin e marrëveshjes për mirëmbajtjen e shenjave kufitare përgjatë kufirit Mali i Zi–Shqipëri, e nënshkruar në Podgoricë në vitin 2009.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Marrëveshja kufitare - Mali i Zi, Kosovë, Shqipëri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Malësia-
Kërce tek: