FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Magjja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 797
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Magjja Empty
MesazhTitulli: Magjja   Magjja EmptyWed 12 Apr 2023, 21:47

Magjja, orendi kuzine prej druni, zakonisht me fund kënddrejtë e më të vogël se gryka, ku ngjeshin e mbrujnë bukën

Magje buke


Magjja tradicionale e përdorur për përgatitjen e bukës nga familja Jashari. Pikërisht nën këtë magje ishte fshehur Besarta Jashari gjatë Luftës së Jasharajve me 5, 6, e 7 mars 1998.
Magjja Image
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Magjja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Gatimi besëlashtë-
Kërce tek: