FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dedro
MODERATOR
Dedro

Male Numri i postimeve : 61
Join date : 23/04/2013
Age : 40
Location : Në Fushat e Elysesë

Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore Empty
MesazhTitulli: Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore   Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore EmptyTue 15 Jul 2014, 13:45

Kjo skuadër ku merr pjesë Shkodran Mustafi ka fituar kupën botërore të kampionatit 2014.

Siç shihet në foto e fitoi kupën për lavdinë e shqiponjës dykrenshe:
Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore Shkodran-mustafi-merkel-1


Dhe e fitoi admirimin e mbretëreshës gjermane dhe të miliona njerëzve anë e mbanë rruzullit:
Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore 7007shkodran-mustafi-merkel-011

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Pleurat
MODERATOR
Pleurat

Male Numri i postimeve : 33
Join date : 18/03/2013
Age : 32
Location : Gjilan

Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore Empty
MesazhTitulli: Re: Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore   Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore EmptySat 26 Jul 2014, 01:40


Gostivari plotë gjallëri, Shkodrani është aty
Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore Screenshot_2014-07-26-01-13-46-1

Futbollisti puro-shqiptar, Shkodran Mustafi, i cili u bë kampion bote me Gjermaninë në botërorin që u mbajt në Brazil, ka gjetur kohë edhe për vendlindjen. Anëtari i Sampdoria ka zgjedhur Gostivarin për t’i vazhduar pushimet, ndërsa këtë e konfirmon vetë futbollisti me një foto të ngarkuar nga faqen e zyrtare në facebook. “Aty ku gjithçka nisi” është shkrimi që ka postuar Shkodrani së bashku me një foto

_________________
Ndali këllqet, duart dhe gojën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dedro
MODERATOR
Dedro

Male Numri i postimeve : 61
Join date : 23/04/2013
Age : 40
Location : Në Fushat e Elysesë

Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore Empty
MesazhTitulli: Re: Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore   Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore EmptyMon 11 Aug 2014, 12:29

Hitzfeld: Shaqiri është e ardhmja e Bayernit

Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore Shaqiri

Ish-trajneri i Bayern Munichut, Ottmar Hitzfeld ka këshilluar futbollistin shqiptar, Xherdan Shaqirin, që të jetë këmbëngulës dhe të luftojë për një vend në ekipin e parë në Allianz Arena.

22 vjeçi kishte kaluar në Gjermani në vitin 2012 nga Baseli, por deri tani nuk ka arritur të gjejë një vend në 11-shen bazë, pasi ka rivalë të vështirë për pozitën e anësorit si Frank Ribery dhe Arjen Robben.

“Xherdani është e ardhmja e Bayern Munichut”, ka thënë për Bild ish-trajneri i Zvicrës.

“Koha po ec në favor të tij. Mosha e tij e re është përparësia më e madhe. Shanset e tij për të qenë një yll në Bayern po rriten çdo sezon”.

Shaqiri gjithashtu ka pranuar se do të qëndroj në Gjermani duke refuzuar interesimin e Juventusit dhe Liverpoolit.

“Mendoj se do të qëndroj këtu në Bayern. Gjithçka është e mundur derisa afati kalimtar të jetë i hapur”.

Shaqiri ka kontratë me Bayernin deri në qershor të 2016-s.

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore Empty
MesazhTitulli: Re: Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore   Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kombëtarja shqiptare e Gjermanisë - kupën botërore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Vindelikia-
Kërce tek: