FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Finja për pastrim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1182
Join date : 17/03/2013

Finja për pastrim Empty
MesazhTitulli: Finja për pastrim   Finja për pastrim EmptySat 25 Mar 2023, 19:39

Finja âsht langu që nxirret nga hini i druve i përvluem me ujë. Ka veçoritë e sodës industriale dhe ka shërbyer tradicionalist për pastrim të rrobeve dhe enëve.

Finja përfitohet duke përvëluar 2 pjesë hi me një pjesë ujë valë. Përzihet mirë dhe lihet të pushojë. Pastaj kullohet: langu i përfituar që qëndron sipër âsht finja, gjersa hini ka fundërrue.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Finja për pastrim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Higjiena-
Kërce tek: