FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Rrëshqitja me saja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Rrëshqitja me saja Empty
MesazhTitulli: Rrëshqitja me saja   Rrëshqitja me saja EmptySun 19 Feb 2023, 23:05

Rrëshqitja me saja

Rrëshqitja me saja është një nga aktivitetet më të shpeshta gjatë dimrit. Edhe pse është i shpeshtë tek fëmijët, nuk ka arsye që edhe të rriturit të mos përdorin sajat. Gjithçka që ju duhet janë sajat dhe rrobat e ngrohta.

Rrëshqitja me saja fsheh shumë përparësi shëndetësore. Me siguri nuk e keni ditur që një orë me sajë shpenzon 468 kalori. Ky është aktivitet i cili argëton dhe shpesh përcillet edhe me të qeshura, ndërsa te qeshurat dyfishojnë numrin e rrahjeve në zemër, që është e shkëlqyeshme për shëndetin e përgjithshëm.

Rrëshqitja me saja Thumb-8422-650-365-0-0-crop
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrëshqitja me saja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Edukim fizik :: Lojna-
Kërce tek: