FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Majasili

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Majasili Empty
MesazhTitulli: Majasili   Majasili EmptyTue 14 Feb 2023, 23:11

Majasili, hemorroidet, suadhja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kallukanxha

kallukanxha


Female Numri i postimeve : 8
Join date : 17/07/2014

Majasili Empty
MesazhTitulli: Re: Majasili   Majasili EmptyFri 31 Mar 2023, 18:34

Gjalpi është një parandalues i mirë për sëmundjen e hemorroideve. Mjafton të zhduket vaji bimor nga dhoma e gatimit, dhe të përdoret gjalpi në vend të tij. Për shkak të pasurisë së madhe me acide yndyrore të pangopura si dhe me acid butirik, është ushqim i mirë për hemorroide, qoftë për parandalimin e tyre qoftë për shërimin e plotë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Majasili
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Mjekësia besëlashtë-
Kërce tek: