FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR


Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Shiko mesazhet pa përgjigje
 

Kulturë dhe Natyrë

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Gatimi besëlashtë

Gatimi besëlashtëBrumna, tharm, ambëlsina, bulmete, pije, mishna, gjellë, perime të grime, perime të shllinta, dieta paleo, vegan, vegjetarian
1516Faik Konica si m...
Wed 09 Jun 2021, 12:59
Ajka Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Mjekësia besëlashtë

Ilaçe të lashta ilire, përgatitja e bimëve mjekësore
3043Ilaç kundër harr...
Sun 04 Apr 2021, 15:12
Ajka Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Bimë në trojet pellazge5153Veshtulla
Wed 13 Jan 2021, 17:32
Majlinda Nikçi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kafshë në trojet pellazge3133Bufi
Sun 29 Apr 2018, 14:53
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kujdesi për fëmijët367Emna shqip për v...
Sun 04 Apr 2021, 12:25
Ardiani Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kujdesi për natyrën

Veprimtari mjedisore, ekologji, shllime për mjedisin etj.
58Qentë, macet, si...
Mon 19 Jul 2021, 15:55
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Arkitektura

Shtëpi, kështjella, shkallë, harqe, vatra e tymtarë, furra, mullinj, puse, ura, faltore, mësonjtore, rrugë, sheshe
67Harkorja
Mon 05 Apr 2021, 12:39
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Veshmbathje

Fustanellë, këmishë ilire, tirq, plisa, çorape, apanga, sandale, këpucë dimri, veshje leshi, lini, konopi, pambuku, mëndafshi e lëkure, mjete për thurje, endje, qëndisje, qepje e ngjyrosje.
11BESIME E RITE RR...
Mon 21 Jul 2014, 22:00
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Maskim

Maska të kremteve, lulengjyra (tatuazhe), lulefytyra, modele flokësh, modele mjekrrash, stoli ari, sermi, qelibari, qelqi etj.
311Lulengjyrat malë...
Thu 08 Apr 2021, 15:32
Kandhaon Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Muzikë besëlashtë

Muzika prehistorike e popullit tonë, muzikë iliro-thrake, muzikë popullore shqiptare e pastër, vegla muzikore, polifoni, valle, ritëm e melodi, kangë
3139Vallet e kelmend...
Sat 17 Apr 2021, 23:26
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kremtet besëlashta1319Kremta e Gebelei...
Sat 17 Apr 2021, 22:57
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Krijimtaria gojore

Vargje të motmotit, ninulla, përmbajtja e kangëve, legjenda, përralla, gjëegjëza, fjalë të urta, frazeologjizma
35Hakmarrja e legj...
Thu 26 Jan 2017, 21:16
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Ligji i Maleve1136Kanuni i Lekë Du...
Mon 05 Apr 2021, 13:22
Kandhaon Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Fiset shqiptare

Fise, vëllezëri, gjenealogji; fise malësore, arvanite, arbëreshe etj.
33Çka janë fiset d...
Sat 17 Apr 2021, 22:56
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Kulturë dhe Natyrë Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur