FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Numri i shqiptarëve në Kroaci

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 458
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Numri i shqiptarëve në Kroaci   Wed 24 Apr 2013, 23:20

Shqiptarët në Kroaci janë 17.513 vetë, duke mos përfshirë ata të Arbanasit në Zarë.

Prej këtyre më së shumti ka në Zagreb pastaj në Istri dhe Rijekë.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Albanci_u_Hrvatskoj

Më pas arbneshë të Zarës ka rreth 4.000

http://en.wikipedia.org/wiki/Arbanasi_%28group%29

Po bëhen gjithsej afër 22.000 shqiptarë në Kroaci
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
 
Numri i shqiptarëve në Kroaci
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Numri 666
» Numri 11
» Numri i juaj jetësor...
» Numri 13
» Zbulohet numri me 13 milionë shifra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Dalmacia-
Kërce tek: