FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Harta e trojeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 620
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Harta e trojeve   Wed 24 Apr 2013, 20:31

Kjo është hapësira pellazgjike me shtetet që gjenden në të. Epiri është ndarë për çështje praktike. Emërtimet janë në trajtën iliro-shqipe në shumicën e rasteve.Edituar për herë të fundit nga Tomor në Wed 06 Aug 2014, 13:22, edituar 3 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 620
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Re: Harta e trojeve   Wed 24 Apr 2013, 20:34

Banorët shqiptarë në vendet përkatëse, mund të futen tek nënforumi përkatës dhe lirisht të shkëmbejnë kontakte duke shtuar miqësinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 620
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Re: Harta e trojeve   Tue 22 Jul 2014, 21:06

Harta e Shqipërisë sotme me zonat sipas ndarjes tonë në forum:


_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi


Edituar për herë të fundit nga Tomor në Wed 06 Aug 2014, 13:24, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
Dedro
MODERATOR
avatar

Male Numri i postimeve : 61
Join date : 23/04/2013
Age : 38
Location : Në Fushat e Elysesë

MesazhTitulli: Re: Harta e trojeve   Tue 22 Jul 2014, 21:30

Shqipëria Natyrale, mu me duket ajo harta nalt Smile

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Harta e trojeve   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Harta e trojeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Tokat tona dhe kolonitë e afërme-
Kërce tek: