FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gjarpërinjtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Pleurat
MODERATOR
avatar

Male Numri i postimeve : 33
Join date : 18/03/2013
Age : 30
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Gjarpërinjtë   Tue 02 Apr 2013, 22:11

Po më duket ide e mirë të shkruajmë për gjarpërinjtë. Unë nuk mendoj si disa njerëz që i shohin gjarpërinjtë me frikë ose me urrejtje.

Lajmi i parë është ky që mu duk shumë interesant, një gjarpërushe i bën të vegjlit, pa mashkull, pa u fekonduar:

Cito :
Boa constrictor produces fatherless babies

In effect, the babies are all half clones of their mother.

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 458
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Re: Gjarpërinjtë   Wed 24 Apr 2013, 18:45

Janë disa video interesante me gjarpërinj, janë filmuar si duket diku tek ne:Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
 
Gjarpërinjtë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 'Kam lindur gjarpër me shtatë krerë!'

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë dhe Natyrë :: Kafshë në trojet pellazge-
Kërce tek: