FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Peteja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dedro
MODERATOR
Dedro

Male Numri i postimeve : 61
Join date : 23/04/2013
Age : 39
Location : Në Fushat e Elysesë

Peteja Empty
MesazhTitulli: Peteja   Peteja EmptyMon 23 Oct 2017, 23:02

Peteja është lojë e lashtë helene. Luhet në të njëjtën fushë sikur shahu, me nga 8 figura secili lojtar. Figura e kundërshtarit merret duke e futur atë mes dy figurave përkatëse. Vetë figura mund të kalojë mes dy sodh të armikut pa pësuar gjë.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Luaj tani: [You must be registered and logged in to see this link.]


_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Peteja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Argëtim :: Lojra mendore & kompjuterike-
Kërce tek: