FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Loja mbretërore e Urit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dedro
MODERATOR
avatar

Male Numri i postimeve : 61
Join date : 23/04/2013
Age : 38
Location : Në Fushat e Elysesë

MesazhTitulli: Loja mbretërore e Urit   Mon 23 Oct 2017, 22:54

Lojë e lashtë sumeriane

[You must be registered and logged in to see this image.]

Luhet me 4 zare dyfaqëshe, dhe me 6 figura të cilat lozin sipas numrit që i bie zarit. Në katrorët me rozetë, figura është e paprekshme, dhe ka të drejtë të loz edhe njëherë.

Luaj tani: [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Loja mbretërore e Urit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pastrimi i shtëpisë që paqja të mbretëron brenda saj
» Manipulimi i Përvojave Shpirtërore: Hipnoza joetike në Kultet shkatërrimtare.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Argëtim :: Lojra mendore & kompjuterike-
Kërce tek: