FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gazeta-Impakt përçan: ofendon shqiptarët e Dardanisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Regina Pelasgica

avatar

Female Numri i postimeve : 15
Join date : 28/07/2014
Age : 27
Location : Ohio USA

MesazhTitulli: Gazeta-Impakt përçan: ofendon shqiptarët e Dardanisë   Fri 22 Sep 2017, 16:58

Gazeta-Impakt përçan: ofendon shqiptarët e Dardanisë

Gazeta Impakt me sa duket ndjen dhembje të mëdha pse shqiptarët e Dardanisë jo vetëm që nuk janë islamikë e muxhahedinë në ato përqindje çfarë i pretendojnë islamikët por edhe po vetëdijësohen çdo ditë e më shumë kundër rrezikut dhe kancerit islamiko-turko-arab.

Duke qenë se po i dhemb fort kjo punë, ka filluar një fushatë urrejtjeje krahinore kundër shqiptarëve të Dardanisë, duke i sharë e akuzuar në mënyra nga më të ndryshmet.

Në radhë të parë kjo shihet në të ashtuquajturën "lista e islamofobëve" në trojet shqiptare, ku të parën e rendit Dardaninë me 24 'islamofobë', ndërsa të dytën Shqipërinë politike me vetëm 6 'islamofobë'. Në këtë rast këta me 'islamofobë' nënkuptojnë dikë që s'pajtohet ke pikëpamjet e tyre e shpeshherë nënkuptojnë një shqiptar të mirë, atdhetar.

Më pas akuzon shtetin dardan se paska emëruar një ekstremist si ministër, duke e quajtur ekstremist me arsyetimin e vetëm pse ky e nderon Skenderbeun ose Gjergj Fishtën.

Gazeta-Impakt pastaj bën sulm personal ndaj Ibrahim Kelmendit, një veprimtar-publicist shqiptar nga Dardania, i cili ua thotë të vërtetën në sy islamikëve, atë që mendon ai për Islamizmin.

Pastaj e cilëson Blerim Latifin si 'kosovari injorant', pastaj si 'xhahil' fjalë me të cilën quheshin arabët idhujtarë para islamizmit.

Pastaj me qëllime të fshehta djallëzore publikojnë një video ku thonë 'këngët kosovare' u këndokan në Ambasadën e Rusisë.

Në një artikull kundër Prof. Sadri Ramabajës shprehen në këtë mënyrë:

Kjo nuk eshte hera e pare qe katundari kosovar me komplekse inferioriteti dhe qe ka emer e mbiemer arab sulmon qytetaret e tij.

Duke sulmuar Fahri Xharrën përdoret edhe kjo shprehje: fanatiku kosovar Fahri Xharra

Pastaj duke sulmuar Mentor Nazarkon, drejtues i portalit Konica.al, islamikët e Impaktit bëjnë dhe këtë gafë:

Nese ne kohe te Enverit, Mentori ulerinte per Enver Hoxhen sot ai uleret si vijon:

Trima katolike dhe kosovare! Në mbrojtje të Skënderbeut, a jeni gati? Dhe pergjigja qe i japin Mentorit eshte: Po, gjithmonë gati!

Më pas shkretojnë duke folur kundër Prof. Jahja Drançolli:

Xhahili kosovar Jahja Drançolli në një shkrim që ka postuar Skënderbeun e ka shpallur kosovar. Jahja Drançolli në fakt ka të drejtë. Origjina serbe, e bën Skënderbeun një kosovar të vërtetë. Dajallarët e tij serbë sundonin Kosovën në kohën kur Jahjatë, Ahmetërit dhe Mustafajtë kosovarë ishin akoma në malet e Shqipërisë dhe nuk e kishin pushtuar ende Kosovën sëbashku me turqit.

Si dhe kjo: Në Shqipëri, idiotësia me Skënderbeun është injoruar në mënyrë masive. Shqiptarët nuk janë aq injorantë sa të besojnë në përralla me Baba Gjyshin e Vitit të Ri dhe heroin serb të Kosovës.


http://gazetaimpakt.com/lista-e-analisteve-islamofobe-te-kosoves-shqiperise-dhe-maqedonise/

http://gazetaimpakt.com/kosova-zgjedh-nje-fashist-katolik-si-minister-te-jashtem/

http://gazetaimpakt.com/kelmendi-dhe-demagogjia-e-tij-e-rrjedhur/

http://gazetaimpakt.com/xhahili-blerim-latifi-sulmon-komandant-hoxhen-dhe-shqiptaret-e-maqedonise-i-quan-boshnjak/

http://gazetaimpakt.com/tirane-kenge-kosovare-dhe-came-ne-ambasaden-ruse-video/

http://gazetaimpakt.com/vetevendosje-distancohet-nga-fjalori-injorant-i-sadri-ramabajes/

http://gazetaimpakt.com/kercenohet-vdekje-olsi-jazexhi-pasoje-e-shpifjeve-te-anila-bashes-dhe-berat-buzhales/

http://gazetaimpakt.com/mentor-nazarko-behet-gati-per-lufte-ne-mbrojtje-te-skenderbeut/

http://gazetaimpakt.com/histeri-dhe-injorance-kosovaresh-skenderbeun/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gazeta-Impakt përçan: ofendon shqiptarët e Dardanisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Spiunet Tane! Kush Jane?
» Feja e shqiptarëve ndër shekuj
» Paganizmi te Shqiptarët
» Pse shqiptarët gjatë gjithë historisë kanë qenë dhe janë tradhëtarë?
» Shfaqje te shqiptarët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Dardania-
Kërce tek: