FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 458
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend   Sun 31 Mar 2013, 23:53

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 458
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Re: Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend   Tue 17 Mar 2015, 01:46

Nëse janë të vërteta ato që thuheshin tek një institut zviceran se shqiptarët janë 500.000 duke numëruar edhe ata që nuk kanë nënshtetësi as leje qëndrimi, atëherë shqiptarët janë popullata e tretë në vend menjëherë pas gjermanëve dhe francezëve, por para italianëve dhe retoromanëve.

Shqiptarët e Zvicrës duhet të grumbullohen në Graubünden sepse aty kanë perspektivë më të mirë në plan afatgjatë.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
 
Numri i shqiptarëve në Zvicër - popullata e katër në vend
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Numri 666
» Numri 11
» Numri i juaj jetësor...
» Numri 13
» Zbulohet numri me 13 milionë shifra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Rhaetia-
Kërce tek: