FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ilaçi natyral kundër kancerit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 620
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Ilaçi natyral kundër kancerit   Sun 21 Feb 2016, 17:40

Një shkencëtar ka arritur të krijojë një ilaç natyral, ku përmes së cilit sipas tij, mund të luftohet kanceri. Ky lloj ilaçi përmban tretës esencialë, vitamina, minerale, proteina, karbohidrate, tretës yndyrnash dhe substanca bioaktive.

“Është një lloj përbërje që ndikon në të gjithë trupin dhe kanceri, nën veprimin e tij, largohet tërësisht nga njeriu”,- thotë profesor Mermerski.

Përveç kancerit, kjo përzierje është shumë e dobishme dhe shërben si një ilaç kundër pickimit të merimangave, përmirëson shëndetin e zemrës, forcon sistemin imunitar dhe eliminon toksina nga veshkat.

Për më tepër, ai ka aftësinë e përmirësimit të funksioneve të trurit, të kujtesës si dhe parandalon shkatërrimin e koronares. Gjithashtu, përzierja ndihmon në mbajtjen larg të krizave të zemrës. Shumë njerëz pohojnë se ilaçi i ka ndihmuar ata të luftojnë dhe të fitojnë ndaj llojeve të ndryshme të kancerit.

Përbërësit që duhen

1 kg mjaltë i pastër

12 koka hudhër e freskët

15 limona bio

400 gr grurë i grirë

400 gr arra të freskëta

Si të përgatisim ilaçin

Pikë së pari, përzieni grurin, arrat dhe kokat e hudhrës. Më pas grini 5 limona dhe përziejini mirë të gjitha bashkë. Shtrydhni 10 limonët e ngelur dhe kombinoni lëngun me pjesën tjetër të përzierjes. Trazojini mirë deri sa të përftoni një masë homogjene.

Më tej shtoni mjaltin dhe vijoni të trazoni përzierjen. Futeni në frigorifer dhe lëreni të qëndrojë aty për 3 ditë rresht. Më tej nisni të konsumon përzierjen.

Konsumi

Konsumoni përzirjen 30 minuta përpara se të konsumoni mëngjesin, drekën, darkën dhe përpara se të shkoni në shtrat. Për trajtimin ndaj kancerit, konsumoni një deri në dy lugë çdo dy orë. Sipas profesor Mermerskit, kjo recetë natyrale do të mundësojë shëndet të mirë dhe jetë të gjatë. Gjithashtu është provuar se mund të kurohet tërësisht kanceri, të mbani trupin në formë dhe të keni mjaft energji.

“Kjo kurë përmban vitamina esenciale, kripëra minerale, substanca bioaktive, proteina, karbohidrate dhe yndyrna të tretura. Për më tepër, rritet dhe përmirësohet performanca e të gjitha organeve të trupit, çka çon në kurimin total të kancerit”,-

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
 
Ilaçi natyral kundër kancerit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Hudhra kundër së keqes !
» Mbrojtja kundër Magjisë
» Hata Joga kundër stresit
» Evolucioni dhe krijimi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë dhe Natyrë :: Mjekësi popullore-
Kërce tek: