FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sabaja

avatar

Numri i postimeve : 19
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani   Sat 30 Mar 2013, 13:10

Sa per t'i hapur shtegun diskutimeve te reja ne kete teme kaq te rendesishme per jeten shpirterore te Dardanise, po sjellim nje fragment teper interesant te akademik Mark Krasniqit (shkeputur nga intervista "Kosova ka traditë të autonomisë" dhënë "Rilindjes", më 2 qershor 1990)

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Magjia te shqiptaret
» Nostadamusi per Shqiptaret
» Nostradamus
» Historia e vërtetë e krishtlindjeve
» Kulti i gurit dhe i shpellave

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Dardania-
Kërce tek: