FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Arbërishtja në rrezik zhdukjeje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 458
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Arbërishtja në rrezik zhdukjeje   Sat 30 Mar 2013, 01:04

Shqiptarët në Itali janë mbi një milionë, megjithatë dialekti arbëresh në Sicili është i rrezikuar nga zhdukja!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
 
Arbërishtja në rrezik zhdukjeje
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Planetit tonë po i kanoset rreziku
» Radikalizimi i islamit, rrezik apo fobi?
» Rreziku nga fluori !
» Reiki - Energji Universale

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Italia-
Kërce tek: