FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN


Numri i postimeve : 380
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare   Fri 27 Feb 2015, 18:59

Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare

Një femër 60-vjeçare, në Wels të Austrisë të mërkurën ka lindur fëmijë binjakë. Ajo është një shqiptare nga Kosova, shkruajnë mediat austriake, ndërsa solli në jetë dy djem: Eldionin dhe Elmedinin.

Mediat austriake shkruajnë se ajo mbeti shtatzënë në mënyrë artificiale, me metodën IVF, në një klinikë të Turqisë.

Çifti shqiptar kishte një vajzë, por mbizotëronte dëshira për djalë. Ndaj, lumturia e tyre është e papërshkrueshme.

Zëdhënësja e spitalit në Austri thotë se shtatzënia në atë moshë është e rrezikshme, porse nëna shqiptare kaloi mirë, ndonëse kishte diabet dhe anemi.

“Nëna dhe fëmijët janë mirë”, thotë gjinekologu që është marrë me këtë rast.

http://www.rtklive.com/?id=14&r=22382

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
 
Kosovarja lindi binjakë në moshën 60-vjeçare
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Akili
» Pervojat pas vdekjes...
» 'Kam lindur gjarpër me shtatë krerë!'
» Binjakët, një mendje për dy trupa
» A lindi figura e djallit nga një perëndi egjiptiane?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona :: Norik-
Kërce tek: