FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
nikolla

avatar

Numri i postimeve : 21
Join date : 23/03/2013

MesazhTitulli: Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)   Thu 28 Aug 2014, 15:46

Vritet një shqiptar dhe një tjetër i palgosur në kufirin Kosovë-SerbiNjë shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e hershme të mëngjesit në kufirin Kosovë-Serbi.
Mësohet se emri i të vdekurit është Fatmir Mehmeti nga fshati Dumnicë e Epërme, ndërkaq i plagosuri është N, 37 vjeçar nga fshati Llaushë.
Një qytetar tjeter i Kosovës është në duar të organeve serbe, kurse për nje personin tjeter nuk ka të dhëna se ku ndodhet.

Brahim Sadriu zyrtar për informim i Policisë së Kosovës ka deklaruar se ka marrë një deklaratë nga një familjar i njërit prej të ndaluarve nga organet serbe, dhe se ky person që kishte shkuar të pres dru ndodhet në territorin serb.

“Nuk kemi informacione tjera. Ai ndodhet në duar të palës serbe sipas asaj që na kanë thënë familjarët”, ka thënë Sadriu. Mungesa e informacionit sipas tij, vjen pasi ai ndodhet jashtë territorit të Kosovës, dhe policia nuk ka casje në informata.

Gazeta Zëri ka konfirmuar se personi Naim Zeqiri rreth 34 vjeçar është plagosur nga forcat serbe në vendin e quajtur Matrovë.

Naimi sipas vellait Safetit kishte shkuar të marrë dru për vete në mal, pasi kishte mbetur pa to. Sipas tij djali 12 vjeçar i Naimit është tronditur dhe nuk është në gjendje as të përshkruajë sesi ka ndodhur ngjarja dhe momentin e fundit kur është ndarë nga i ati.

http://thealbanian.co.uk/vritet-nje-shqiptar-dhe-nje-tjeter-i-palgosur-ne-kufirin-kosove-serbi.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nikolla

avatar

Numri i postimeve : 21
Join date : 23/03/2013

MesazhTitulli: Re: Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)   Thu 28 Aug 2014, 15:48

Vritet nje Polic serb ne kufi me KosovënPjesëtari i xhandarmerisë së Serbisë, Stevan Singjeliq (30) I cili sot në orët e hershme të mëngjesit ishte plagosur afër Kurshumlisë (në kufi me Kosovën) raportohet se ka vdekur.

Sipas medieve serbe ai u qëllua nga prerës ilegalë të pyjeve që vinin nga Kosova.

Njoftohet se xhandari Singjeliq vdiq në Akademinë e Mjekësisë Ushtarake të Beogradit. Ai ishte plagosur në fshatin Orllovac. Mbi të, sipas medieve serbe, kishin shtënë shumë shqiptar prerës ilegalë të pyllit.

http://thealbanian.co.uk/vritet-nje-polic-serb-ne-kufi-me-kosoven.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Flamuri - Simboli shqiptar
» Paganizmi shqiptar
» Ylberi në legjenda
» Spiunet Tane! Kush Jane?
» HAKI STËRMILLI, kryetari enigmatik i shërbimit sekret shqiptar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Mysia-
Kërce tek: