FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Dëllënja e kuqe

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Regina Pelasgica

avatar

Female Numri i postimeve : 15
Join date : 28/07/2014
Age : 26
Location : Ohio USA

MesazhTitulli: Dëllënja e kuqe   Wed 27 Aug 2014, 16:54

DELLENJA E KUQE
(Juniperus Comunis)


VETITE:
Nxit urinimin,dizefekton rrugét urinare,pastron rrugé e frymémarrjes,rrallon dhe lehtéson krizat e aztmés,pastron gjakun.


PERGATITJA DHE PERDORIMI:
1 lugé gjelle me fruta zihet pér 5-10 minuta né njé goté ujé.pihen 2-3 gota né dité.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dëllënja e kuqe
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shtepia e kuqe ne Durres
» Shpjegimi i endrres suaj - 3
» Simbolika e ngjyrave
» Moda sipas shenjave
» E vërteta mbi magjinë e bardhë dhe magjinë e zezë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë dhe Natyrë :: Mjekësi popullore-
Kërce tek: