FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Zhargoni gjermano-ballkanik në Zvicër, në trend

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 458
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Zhargoni gjermano-ballkanik në Zvicër, në trend   Thu 21 Aug 2014, 21:58

Lajmi në fjalë tregon që mënyra si e flasin gjermanishten ballkanasit, duke përfshirë dhe shqiptarët, është përhapur edhe ndër gjermanët e Zvicrrës, duke u kthyer në zhargon trendi. Prindërit dhe mësuesit janë të shqetësuar në lidhje me këtë.

http://www.blick.ch/news/schweiz/ich-weiss-wo-din-huus-wonnt-schul-horror-balkan-deutsch-id117380.html

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
 
Zhargoni gjermano-ballkanik në Zvicër, në trend
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Rhaetia-
Kërce tek: