FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fushat e Elysesë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 636
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Fushat e Elysesë   Thu 14 Aug 2014, 18:07

Fushat e Elysesë – pjesë e botës pasvdekjes, ku shkonin shpirtrat e njerëzve të mirë. Atje klima është gjithëmonë e butë. Ata kalojnë jetën në lumturi të plotë, në harmoni e në paqe, në mes të festave, valleve, dhe peisazheve të mahnitshme. Atje s’ka sëmundje as pleqëri, kurse fushat janë plot me lule të lloj-llojshme. Atje shkojnë njerëzit e drejtë, të virtytshëm, trimat, heronjtë, luftëtarët e vlefshëm.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
 
Fushat e Elysesë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Theologji :: Besa e Lashtë-
Kërce tek: