FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Zeusi godet xhamitë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Pleurat
MODERATOR
Pleurat

Male Numri i postimeve : 33
Join date : 18/03/2013
Age : 32
Location : Gjilan

Zeusi godet xhamitë Empty
MesazhTitulli: Zeusi godet xhamitë   Zeusi godet xhamitë EmptySun 10 Aug 2014, 12:01

Era rrëzon minaren e Xhamisë në Gjilan

Zeusi godet xhamitë 10514475-905015426180920-8324056367062148939-n%20%281%29-1403700256

Një erë e fortë, e cila është shfaqur në orët e pasdites në Gjilan, ka dëmtuar pjesën e epërme të minares të Xhamisë së Balecit, kurse kupola nga lart ka rënë mbi kulm dhe ka depërtuar brenda, por fatmirësisht ka kaluar pa pasoja në njerëz. Sipas vrojtimeve të para dëmet materiale janë të konsiderueshme, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz, sepse Zojsi nuk lëndon shqiptarët.

Dëmtime të xhamive në Gjilan kishte pasur edhe në të kaluarën, në vitin 2004, kur në këtë qytet pati ndodhur një termet, kur ishte dëmtuar xhamia në qendër të qytetit, e cila duke i ruajtur tiparet e asaj të mëhershmes, në vonë ishte rindërtuar dhe edhe atëherë nuk pati pasur pasoja në njerëz sepse Zeusi nuk ka qëllim të lëndojë shqiptarët.

_________________
Ndali këllqet, duart dhe gojën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Pleurat
MODERATOR
Pleurat

Male Numri i postimeve : 33
Join date : 18/03/2013
Age : 32
Location : Gjilan

Zeusi godet xhamitë Empty
MesazhTitulli: Re: Zeusi godet xhamitë   Zeusi godet xhamitë EmptySun 10 Aug 2014, 12:03

Rrufeja e Zeusit godet minaren e Xhamisë në Bihaç

Zeusi godet xhamitë Rufeja-620x330-1407223353

Xhamia në Bihaç, në veriperëndim të Bosnje-Hercegovinës u godit nga rrufeja e Zojsit, pas një stuhie që përfshiu qytetin natën e fundit, transmeton TetovaSot.

Në zonën e komunës së Bihaçit, stuhia e madhe e Zeusit ka shkaktuar dëme dhe përmbytje në shtëpitë e banorëve.

Janë aktivizuar edhe rrëshqitjet e tokës që kanë shkatërruar rrugën lokale. Shërbime të zjarrfikësve dhe ekipet e mbrojtjes civile janë në terren.

Për më tepër shikoni dhe videon:

_________________
Ndali këllqet, duart dhe gojën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 662
Join date : 17/03/2013

Zeusi godet xhamitë Empty
MesazhTitulli: Re: Zeusi godet xhamitë   Zeusi godet xhamitë EmptySat 14 Jan 2017, 00:11

Digjet xhamia në Drenoc të Deçanit

13 Janar 2017

Rreth orës 21:-00 e ka kapluar zjarri xhaminë në Drenoc të Deçanit.

Kështu ka konfirmuar për Koha.net zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj.

Ai ka thënë se nuk ka detaje të tjera se si ka ardhur deri te djegia e xhamisë, ndërsa ka thënë se rasti është duke u hetuar.

“Mund të konfirmoj se xhamia në Drenoc të Deçanit është djegur, detaje të tjera momentalisht nuk kam. Policia është duke e hetuar rastin”, ka thënë ai.

Zeusi godet xhamitë 20170113233317747646

http://koha.net/?id=3&l=151672

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
Sponsored content
Zeusi godet xhamitë Empty
MesazhTitulli: Re: Zeusi godet xhamitë   Zeusi godet xhamitë Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zeusi godet xhamitë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Krye :: Arti dhe veprimtaria besëlashtë-
Kërce tek: