FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Medvegja e shkretuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dedro
MODERATOR
avatar

Male Numri i postimeve : 61
Join date : 23/04/2013
Age : 38
Location : Në Fushat e Elysesë

MesazhTitulli: Medvegja e shkretuar   Sat 09 Aug 2014, 11:24

Çun Lajçi: Qenka e shkretë Medvegja dhe e humbur shqiptaria

Medvegjë, 9 Gusht 2014 – Sot ne Banjën e Siarinës respektivisht tek vendi i quajtur “Gejzeri” do mbahet takimi i Medvegjasve organizim ky qe meton ti mbledhe Medvegjasit nga te gjitha anet. Ne kete takim po merr pjesë edhe artisiti i njohur, aktori qe i thrret tokes e vendit Çun Lajçi. Aktori Lajci para Medvegjasve do të recitoj Ali Pashën e Gucisë nga Fishta si dhe poemën e tijë “Kokën lartë shqiptari im”“Rugova Press” duke njohur shpirtin e madh të Artistit Çun Lajçi dhe me qellim që ta njoftoj opinionin me aktivitetet e tija në dobi të kombit, morëm këtë prononcim në të cilin ai vajton vendin që është mbetur pa Shqiptar.

Qenka e shkretë Medvegja dhe e humbur shqiptaria.Mall paske t’i takosh.

E lanun shkret nga pushteti e zoti. Kurse ata pak ( 500) veta që paskan mbetur mundohen që sot në orën 19 në qendrën turistike Gejzeri te Banja e Siarinës ta ngjallin shpirtin e shqiptarizmës me ata pak mergimtarë që kalojnë pushimet në trojet e tyre të lindjes.

Unë kam mall e nostalgji njëkohësisht,për pjesëmarrjen time në takimin e Diasporës, sepse kur isha me 1970 me shfaqjen “Halili e Hajria” kishte plot e përplot shqiptarë si në Medvegjë si në fshatrat shqiptare përreth dhe e kishe përshtypjen se je në Podujevë.

Sot qenka për t’u vajtu shqiptari im këtu. I harruar nga R.e Kosovës dhe nga R.e Serbisë. Mjerë ne sa shpejt harrojmë!

Rugovapress.com

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kandhaon

avatar

Numri i postimeve : 53
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

MesazhTitulli: Re: Medvegja e shkretuar   Sun 10 Aug 2014, 09:10

Turp u qoftë këtyre që janë shpërngulur në Kosovë. Kur ata pak 500 vetë guxojnë të rrinë, përse nuk guxojnë këta tjerët, aq më tepër që do të ishin më shumë veta po të shkonin dhe këta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 620
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Re: Medvegja e shkretuar   Sat 21 Feb 2015, 14:43


Medvegja me vetëm 450 shqiptarë


_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Medvegja e shkretuar   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Medvegja e shkretuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Mysia-
Kërce tek: