FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Rrufeja mbyt 100 dele dhe plagos bariun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CaniNumri i postimeve : 12
Join date : 08/07/2014

MesazhTitulli: Rrufeja mbyt 100 dele dhe plagos bariun   Fri 08 Aug 2014, 21:28
Në fshatin Debellde të Vitisë, sot pasdite rrufeja ka goditur bariun dhe një tufë delesh, me ç’rast bariu është plagosur kurse 100 dele kanë mbetur të mbytura.

Rasti konfirmohet edhe nga Policia e Vitisë, e cila ka dalë në vendin e ngjarjes.

“Siç na njoftoi kryetari i fshatit Debellde, Zymri Ilazi, rrufeja ka mbytur mbi 100 kokë dele dhe ka lënduar bariun M.Rr. i cili po i ruante ato”, ka njoftuar zyrtari për informim Aziz Zuka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrufeja mbyt 100 dele dhe plagos bariun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pse rrufeja godet ne njerez?
» Trekendeshi i Bermudeve
» Orakulli i Dodonës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Dardania-
Kërce tek: