FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Varroset me fustanin e nusërisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
altina

avatar

Numri i postimeve : 15
Join date : 07/07/2014
Age : 27

MesazhTitulli: Varroset me fustanin e nusërisë   Mon 04 Aug 2014, 16:26

Nusja tetovare vdes ditën e dasmës: Fustani i nusërisë hidhet mbi arkivolNjë tragjedi e thellë familjare ka goditur sot familjen e Memetit nga lagja e Çarshisë së Epërme në Tetovë.
Kryefamiljari Memeti është dashur të përcjell vajzën e tij 23 vjeçare Arjetën, për nuse. Por, ai sot e ka përcjell për në banesën e fundit, pasi nuk ka arritur të vesh fustanin e bardhe të nusërisë.

Arjeta u nda nga kjo botë në orët e hershme të mëngjesit, dyshohet nga një sulm në zemër ose tru.

E gjithë ceremonia martesore ishte bërë gati. Dhëndri nga fshati Dobrosht i Tetovës sot ishte përgatitur që të marrë Arjetën nuse. Vdekja e saj ka tronditur jo vetëm familjarët, por mbarë Tetovën.

Arjeta është varrosur sot në varrezat e qytetit te Tetovës, ndërsa mbi arkivolin e saj është hedhur fustani i bardhë i nusërisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Varroset me fustanin e nusërisë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shpirti i turmës dhe i askushmërisë
» Si mbërriti Janullatos në krye të Kishës Autoqefale të Shqipërisë
» Njeriu dhe kriza e shoqërisë sonë…
» Evolucioni dhe krijimi
» Harta e Shqipërisë, e profetizuar 2500 vjet më parë?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Maqedonia-
Kërce tek: