FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Vatra zjarri në Ksamil dhe në Vlorë, rrezikohen banesat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Laureta
MODERATOR
Laureta

Female Numri i postimeve : 19
Join date : 07/07/2014
Age : 25
Location : Ferizaj

Vatra zjarri në Ksamil dhe në Vlorë, rrezikohen banesat Empty
MesazhTitulli: Vatra zjarri në Ksamil dhe në Vlorë, rrezikohen banesat   Vatra zjarri në Ksamil dhe në Vlorë, rrezikohen banesat EmptyTue 29 Jul 2014, 12:39

Vatra zjarri në Ksamil dhe në Vlorë, rrezikohen banesat

Vatra zjarri në Ksamil dhe në Vlorë, rrezikohen banesat 91407

Një vatër e madhe zjarri është regjistruar sot në vendin e quajtur Pema e Thatë në Ksamil. Mësohet se zjarri ka shkrumbuar një sipërfaqe me agrume, ndërsa në vendngjarje dy zjarrfikëse po punojnë për shuarjen e flakëve.
Raportohet se në ndihmë për shuarjen e flakëve është vënë në shërbim dhe një zjarrfikëse nga Delvina. Kjo nuk është e vetmja vatër zjarri, pasi një tjetër është regjistruar në zonën e Vlorës, ku janë përfshirë nga flakët kurorat e disa pyjeve. Konkretisht zjarri ka rënë në kurorat e pyjeve në fshatin Kote e Lubonjë.

Ndërkohë, era e fortë favorizon përhapjen me shpejtësi të flakëve, duke vënë në rrezik kështu dhe dy banesa në fshatin Kote. Mësohet se tre zjarrfikëse po punojnë për shuarjen e flakëve të zjarrit.

Stina e nxehtë e verës është problematike sa i takon vatrave të zjarreve, shumica e të cilave shkaktohen nga pakujdesia e vetë barinjve të zones.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vatra zjarri në Ksamil dhe në Vlorë, rrezikohen banesat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Epiri-
Kërce tek: