FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Vajguri i Krujës shëron çdo lloj kanceri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ajka

Ajka

Female Numri i postimeve : 11
Join date : 19/03/2013
Age : 32
Location : Tirane

Vajguri i Krujës shëron çdo lloj kanceri Empty
MesazhTitulli: Vajguri i Krujës shëron çdo lloj kanceri   Vajguri i Krujës shëron çdo lloj kanceri EmptyMon 28 Jul 2014, 20:18

Përveç kalasë së Skënderbeut, Kruja është bërë e famshme edhe për …?
July 22, 2014.


krujaKohë e fundit kemi parë se njerëzit të cilët janë të sëmurë nga kanceri gjithnjë e më shumë parashtrojnë pyetje për vajgurin nga Shqipëria që shëron të gjitha sëmundjet e kancerit.

Edhe pse ekzistojnë shumë dëshmi, ky revolucion ende është i fshehur dhe në ditët e sotme ruhet si një sekret i madh. E para që ka folur për këtë është mjekja gjermane Dr. Paula Ganner, e cila tërë jetën e saj ia ka kushtuar testimeve dhe hulumtimeve të kancerit dhe e cila në një studim të saj thotë se ai që gjatë viteve pi 12 ditë me radhë nga një lugë vajguri asnjëherë më nuk do të sëmuret nga kanceri ose leukemia.

Gjatë Luftës së Parë Botërore, serbët janë shëruar me këtë ilaç, sepse nuk ka pasur barna tjera. Por për shërueshmërinë nuk ka dashur të flasë askush. Ata të cilët janë shëruar me vajguri.

Faradin Xheluli, një afarist i njohur nga Novi Sadi i Vojvodinës, thotë se kancerin në lukth e ka shëruar me vajguri, ndërsa të njëjtën e ka konfirmuar dokumentacioni medicinal, shkruan zhurnal-mk.

Ai ka menduar se i kishte ardhur fundi i jetës dhe kishte ardhur në vendlindje në Maqedoni për tu përshëndetur me të gjithë. Atëherë, në fshatin e tij, në komunën e Tetovës, ka dëgjuar për një grua e cila ka qenë e sëmurë nga kanceri në mitër.

Ka pasur metastaza në gjithë trupin, por është shëruar me vajguri që gjendet në Krujë të Shqipërisë! I kanë thënë se nuk mund ti ndihmojë vajguri i thjesht, që mund të blihet nëpër dyqane, por vetëm i pastër dhe i rafinuar që mund të gjendet në disa vende evropiane ose në Krujë të Shqipërisë, prej nga ku ka prejardhjen vajguri më i pastër në botë.

Pas pirjes së vajgurit për 30 ditë, ai është ndjerë shumë më mirë dhe i është kthyer vullneti për të jetuar.

_________________
Death by fire is the purest death! - Melisandre of Asshai
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vajguri i Krujës shëron çdo lloj kanceri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Arbëria-
Kërce tek: