FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!

ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 

Vajguri i Krujës shëron çdo lloj kanceri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ajka

Female Numri i postimeve : 6

MesazhTitulli: Vajguri i Krujës shëron çdo lloj kanceri   Mon 28 Jul 2014, 20:18

Përveç kalasë së Skënderbeut, Kruja është bërë e famshme edhe për …?
July 22, 2014.

krujaKohë e fundit kemi parë se njerëzit të cilët janë të sëmurë nga kanceri gjithnjë e më shumë parashtrojnë pyetje për vajgurin nga Shqipëria që shëron të gjitha sëmundjet e kancerit.

Edhe pse ekzistojnë shumë dëshmi, ky revolucion ende është i fshehur dhe në ditët e sotme ruhet si një sekret i madh. E para që ka folur për këtë është mjekja gjermane Dr. Paula Ganner, e cila tërë jetën e saj ia ka kushtuar testimeve dhe hulumtimeve të kancerit dhe e cila në një studim të saj thotë se ai që gjatë viteve pi 12 ditë me radhë nga një lugë vajguri asnjëherë më nuk do të sëmuret nga kanceri ose leukemia.

Gjatë Luftës së Parë Botërore, serbët janë shëruar me këtë ilaç, sepse nuk ka pasur barna tjera. Por për shërueshmërinë nuk ka dashur të flasë askush. Ata të cilët janë shëruar me vajguri.

Faradin Xheluli, një afarist i njohur nga Novi Sadi i Vojvodinës, thotë se kancerin në lukth e ka shëruar me vajguri, ndërsa të njëjtën e ka konfirmuar dokumentacioni medicinal, shkruan zhurnal-mk.

Ai ka menduar se i kishte ardhur fundi i jetës dhe kishte ardhur në vendlindje në Maqedoni për tu përshëndetur me të gjithë. Atëherë, në fshatin e tij, në komunën e Tetovës, ka dëgjuar për një grua e cila ka qenë e sëmurë nga kanceri në mitër.

Ka pasur metastaza në gjithë trupin, por është shëruar me vajguri që gjendet në Krujë të Shqipërisë! I kanë thënë se nuk mund ti ndihmojë vajguri i thjesht, që mund të blihet nëpër dyqane, por vetëm i pastër dhe i rafinuar që mund të gjendet në disa vende evropiane ose në Krujë të Shqipërisë, prej nga ku ka prejardhjen vajguri më i pastër në botë.

Pas pirjes së vajgurit për 30 ditë, ai është ndjerë shumë më mirë dhe i është kthyer vullneti për të jetuar.

Vajguri i Krujës shëron çdo lloj kanceri
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shërues i magjisë dhe disa sëmundjeve tjera.
» Angli - UFO
» Si e komentoni kete lloj iluzioni?
» - Ardhja e bishave
» Një lloj i ri profeti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Arbëria-
Kërce tek: