FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Marrëveshja kufitare - Mali i Zi, Kosovë, Shqipëri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Buzulk

avatar

Male Numri i postimeve : 43
Join date : 21/07/2014
Location : Jutbinë

MesazhTitulli: Marrëveshja kufitare - Mali i Zi, Kosovë, Shqipëri   Sat 26 Jul 2014, 12:10

Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi arrijnë marrëveshje për kufirinMali i Zi, Shqipëria dhe Kosova nënshkruajnë marrëveshje për pikat e kufirit trepalësh. Sipas një njoftimi të Ministrisë së Brendshme të Malit të Zi, përfaqësuesit e tri komisioneve shtetërore në Podgoricë të Malit të Zi kanë nënshkruar marrëveshjen për “pikën e takimit të kufirit shtetëror të tri shteteve, e cila është e shënuar me shenjën e kufirit trepalësh dhe për mirëmbajtjen e saj.

Sipas agjencisë Beta gjatë takimit është ranë dakord për zbatimin e marrëveshjes për mirëmbajtjen e shenjave kufitare përgjatë kufirit Mali i Zi–Shqipëri, e nënshkruar në Podgoricë në vitin 2009.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Marrëveshja kufitare - Mali i Zi, Kosovë, Shqipëri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqipëri & Kosovë - UFO
» Feja e shqiptarëve ndër shekuj
» Vdekja e ateizmit në Shqipëri!
» FBI: Edhe në Shqipëri janë ulur anije aliene
» Demonët negativë në rrafshin e Kosovës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Malësia-
Kërce tek: