FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mitrovica e Veriut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Pleurat
MODERATOR
avatar

Male Numri i postimeve : 33
Join date : 18/03/2013
Age : 31
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Mitrovica e Veriut   Sat 26 Jul 2014, 10:56

Te “Kroi i Vitakut” ndërtojnë vetëm serbëtNëse shqiptarët që jetojnë në Kroin e Vitakut detyrohen të kërkojnë leje për të ndërtuar shtëpitë e tyre, nuk ndodh njëjtë dhe me serbët. Këta të fundit kanë nisur madje të ndërtojnë edhe shtëpi shumëkatëshe në këtë lagje. “Punimet janë ndërprerë nga serbët të cilët u bllokuan rrugën me kamion”, tha për mediat përfaqësuesi i banorëve, Nazmi Ademi. Kryenegociatorja në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, tha për RTK-në se do të zhbëhen të gjitha punimet të cilat janë zhvilluar pas moratoriumit në veriun e Mitrovicës

_________________
Ndali këllqet, duart dhe gojën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mitrovica e Veriut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ndryshimet mes Polit të Veriut dhe Polit të Jugut
» Një tjetër civilizim në thellësi të Tokës …
» Si e zgjedhin trollin e shtëpisë malësorët e veriut
» Jeta tjetër në brendësi të tokës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Dardania-
Kërce tek: