FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fiset (vëllazëritë) arbneshe në Zarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Buzulk

avatar

Male Numri i postimeve : 43
Join date : 21/07/2014
Location : Jutbinë

MesazhTitulli: Fiset (vëllazëritë) arbneshe në Zarë   Mon 21 Jul 2014, 16:33

Mbiemrat e familjeve arbëreshe:

Buliq, Ququlla, Çurkoviq, Dadiq, Deshpal, Duka, Gjergja, Jellenkoviq, Joviq, Kallmeta, Karuc, Kotllar, Krstiq, Marshan, Marushiq, Mateshiq, Mazija, Moroviq, Musap, Muzhanoviq, Nikpal, Peroviq, Petani, Ratkoviq, Rela-Vlladoviq, Smolçiq, Stipçeviq, Tomas, Vlladoviq, Vukiq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fiset (vëllazëritë) arbneshe në Zarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qytetërimi Kelt
» Shtrigëria në shoqëritë e izoluara
» Feja tradicionale turke
» Dita e Verës
» Shoqëritë sekrete dhe propaganda

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Dalmacia-
Kërce tek: