FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Topuzi i Herkulit, gjetur në borsh, Sarandë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
BARAT

avatar

Male Numri i postimeve : 8
Join date : 03/07/2014
Location : Tirane

MesazhTitulli: Topuzi i Herkulit, gjetur në borsh, Sarandë   Mon 21 Jul 2014, 13:58

Stylized clava showing two inscriptions wherever these give Hercules from Borshi, near Saranda (Albania). Greek Civilization, 4th Century BC.

Image number:
Stylized clava showing two inscriptions wherever these give Hercules from Bprshi, near Saranda, Albania, Greek Civilization, 4th Century BC
Title:
De Agostini Picture Library / A. de Gregorio
Credit:
Stylized clava showing two inscriptions wherever these give Hercules from Bprshi, near Saranda (Albania). Greek Civilization, 4th Century BC.

Artwork-location: Tirana, Museo Archeologico
Description:
Horizontal

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum-al.com
 
Topuzi i Herkulit, gjetur në borsh, Sarandë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual Për të gjetur punë
» E Pashpjegueshmja!
» Thesaret e humbura
» Dinosauret - Zhdukja e Dinosaureve
» Gjigantët e ciklopët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Arbëria-
Kërce tek: