FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 FSK me uniformë popullore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Laureta
MODERATOR
avatar

Female Numri i postimeve : 19
Join date : 07/07/2014
Age : 23
Location : Ferizaj

MesazhTitulli: FSK me uniformë popullore   Tue 15 Jul 2014, 14:11

FSK-ja, me uniformë tradicionale15.07.2014 | 14:50

Njësia Ceremoniale të FSK-së sot është paraqitur për herë të parë me uniformë tradicionale me rastin e vizitës së zëvendëskomandantit suprem të Aleancës së NATO-s për Evropë, gjeneral Sir Adrian Bradshaw.

Ministri në detyrë i Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), Agim Çeku, i uroi mirëseardhje zëvendëskomandantin suprem të Aleancës së NATO-s për Evropë, gjeneral Sir Adrian Bradshaw me bashkëpunëtorë.

Gjatë takimit të përbashkët, ministri Çeku e informoi gjeneralin e NATO-s, Bradshaw mbi të arriturat e FSK-së, duke u shprehur se kjo forcë është tregimi më i suksesshëm i Kosovës së pavarur.
Çeku ka falënderuar gjeneralin Bradshaw për mbështetjen që NATO i ka dhënë FSK-së si dhe ka kërkuar nga ai që kjo mbështetje të vazhdoj edhe më tutje.

Ndërkaq, gjenerali i NATO-s, Adrian Bradshaw, ka thënë se NATO e çmon aspiratën e Kosovës për anëtarësim në aleancën veri-atlantike si dhe çmon gatishmërinë e Kosovës për të kontribuar në misione paqësore. ("Epoka e re")
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
FSK me uniformë popullore
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Legjenda popullore te ndryshme...
» Anekdota popullore dhe satira autoriale
» Demonologjia Popullore
» Bestytnite ne kulturen popullore
» Ylberi në legjenda

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Dardania-
Kërce tek: