FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vendet e murosjes

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 458
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Vendet e murosjes   Thu 10 Jul 2014, 13:45

Vendet ku sipas legjendës janë bërë murosje:

Ura e Fshajt, Gjakovë
Ura e Skiles
Ura e Qystendilit, Bullgari
Ura e Artës, Çamëri
Ura e Drashovicës
Ura e Brataj, Labëri
Ura e Dardhës, Korçë

Kështjella Valdanozit (afër Ulqinit)
Kështjella e Rozafës, Shkodër
Kështjella e Drishtit
Kështjella e Prevezës
Kështjella e Turrës, Kavajë
Kështjella e Elbasanit
Kështjella e Kaninës, Vlorë
Kështjella e Sinicës, Korçë

Kisha e Linit, Pogradec


_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
 
Vendet e murosjes
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vendet ku kanë zbritur Ufo-t në tokë
» Vendet e Shenjta!
» Vendet Misterioze - Zona e Heshtjes
» Varfëria
» Gjërat e mallkuara

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Theologji :: Besa e Lashtë-
Kërce tek: